Tarihçe

Teknoritma, sağlık bilişimi alanında uzun yıllar aktif olarak çalışmış profesyoneller tarafından kurulmuş olup, genç ve dinamik ekibiyle, sektörün Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ve bağlı uygulamaları için çözümler sunmayı hedeflemektedir. Teknoritma, müşteri ve paydaşlarının memnuniyetini esas alarak, sürekli analiz ve geliştirme yapmaktadır. Hâlihazırda sektörün en değerli sağlık tesisleri ile çalışan Teknoritma, yıllara dayanan deneyimiyle, Sağlık Bakanlığı ve bağlı/ilgili kuruluşların talepleriyle paralel olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve çözümlerini geliştirmektedir.

Proje Odaklı Bir Yaklaşım: Proje ve Yönetim Süreçlerimiz

Sağlık hizmetlerinin farklı ihtiyaçları, öncelikleri ve beklentileri olan kompleks yapısı içinde birbirinden farklı birçok sistemin entegre olarak çalışması gerektiğinin farkındayız. Bu kompleks yapı içinde hemen her gün yenilenen mevzuatsal düzenlenmeler ile değişen teknolojik gereksinimler doğrultusunda sürekli yeni yaklaşımlar geliştirildiğini biliyoruz. İleri teknoloji ürünümüz Sarus® Hastane Bilgi Sistemi ile hastanelerin kompleks yapısı içinde sürekli değişen ihtiyaçlara “Tam destek” yaklaşımı ile etkin, hızlı ve zamanında çözümler üreterek hastane süreçlerinin kusursuz yürümesini hedefliyoruz. Bu kapsamda destek hizmetleri ve proje yönetim süreçlerimizi aşağıda paylaştığımız gibi işletiyor, bu sayede de yüksek kullanıcı memnuniyeti sağlıyoruz.

Teknoritma Destek Hizmetleri ile Beklentilerinizin Üzerinde Hastane Bilgi Sistemi Hizmeti

Destek hizmetlerinin yerine getirilmesi konusunda yetkin ürün uzmanlarıyla hastane bilgi sistemlerini etkileyen tüm mevzuatsal değişiklikler ile teknolojik gelişmeleri zamanında izliyor ve yazılımda gerekli geliştirmelerin yapılmasını sağlıyoruz. Yazılım mühendislerimiz tarafından geliştirilen mevzuat takip, istek takip, problem çözme ve uç tarafa uyarlama yazılım altyapıları ile mevzuatsal değişiklikleri ve yazılımsal uyarlama taleplerini gününde değerlendirmeye alıyor, süresi içinde çözümü üretiyoruz. Her geliştirmenin sonunda eğitim ve uyarlama faaliyetleri planlayarak hastanelerimizin kısa sürede yeniliklere adaptasyonunu sağlıyoruz. Alanında yetkinliğe sahip ve oldukça tecrübeli 50 kişiyi aşkın kadromuzla; müşterilerimizden gelen istekleri “Lider Teknoloji, Tam Destek” felsefemiz, proje yönetimi yaklaşımımız ve üstün hizmet anlayışımızla 7/24 kesintisiz olarak sağlamaya devam ediyoruz.

Hedeflerimiz

 • Ülkemizde Sağlık Bilgi Yönetim Sistemlerinde öncü ve yön verici durumda olan şirketimizin ana amacı, bu doğrultuda dünyadaki diğer sağlık kurumlarına da ulaşmaktır.
 • Dünyada gelişen teknolojileri daima yakından takip ederek bu teknolojilerin mevcut yazılımımız üzerinde uygulanmasını sağlamaktır.
 • Bütün bunlarla birlikte ülkemizdeki kullanıcıların dünyadaki teknolojik gelişmelere koşut ilerleyen bir süreci deneyimlemesidir.

Zaman İçinde Sarus

 • 2003

  Türkiye'nin Web Tabanlı İlk Sağlık Bilgi Sistemi

  Türkiye'nin web tabanlı ilk sağlık bilgi sistemi olan Sarus Hastane Bilgi Sistemi'ni kurduk.

 • 2006

  1000 Yatak Üzerinde Yapılan İlk Kurulum

  Sarus, yatak sayısı 1000'in üzerinde olan bir hastanede kullanılmaya başlandı.

 • 2017

  Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesinde Sarus

  1350 yatak ve günlük 12000 hasta kapasitesi ile Türkiye'nin ilk şehir hastanesi çalışma hayatına Sarus ile başladı.

 • 2019

  Dünya'nın Tek Seferde İnşa Edilen En Büyük Hastanesinde Sarus

  4.800 yatak ve günlük 30.000'in üzerindeki hasta kapasitesi ile Dünya'nın ve Türkiye'nin en büyük hastanesi Sarus ile çalışma hayatına başladı.