SarusLIS

Microsoft .net teknolojisi altyapısında tamamen kendi deneyimlerimizle geliştirdiğimiz SarusLIS, Türkiye’nin ve bölgenin ilk %100 web tabanlı laboratuvar bilgi yönetim sistemidir. Çok katmanlı mimarîsi ve XML web servisleri ile geliştirilen tüm laboratuvar süreçlerine entegre olan SarusLIS, tüm web tarayıcıları ile bağımsız bir çalışma olanağı sunmaktadır. SarusLIS, web ara yüzlü olması sebebiyle bilgisayara herhangi bir kurulum gerçekleştirilmeden tüm kullanıcılar aynı sisteme tek bir sunucu üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. Gelişmiş ara yüzü ile kullanıcı dostu bir özelliğe sahip olan SarusLIS; arka uçta senkron ve asenkron uygulamaları sayesinde cihaz ve kullanıcıyı tek bir ara yüzde buluşturmaktadır. Kapsamlı cihaz entegrasyonlarıyla da farklı seviyelerde cihazlarla haberleşme ve cihaz yönetimi sağlanabilmektedir.

Hastane veya özel laboratuvar ayrımı yapmaksızın eğer bir sağlık kurumuna laboratuvar entegrasyon gerekliliğiniz varsa çözüm önerilerimiz ve uygulamalarımızla birlikte SarusLIS’in sektörün öncü uygulamalarından olduğunu sizlerle büyük bir gururla paylaşmak isteriz. Kurumunuza özel entegrasyon süreçlerinizi ve işleyişe uygun kurgularınızı SarusLIS ile birlikte daha etkin bir kullanım deneyimiyle sizlere sunuyoruz.

SarusLIS’e özel bazı öne çıkan özellikler aşağıdaki gibidir:

Kan Alma Sıramatik Sistemi

Kurumunuzdaki numune alım noktalarında, SarusLIS içinde yapacağımız kurguyla beraber banko bilgisine göre otomatik sıra oluşturma yapabilirsiniz. Numune alım noktasında, sıra numarasına göre hasta çağırmayı Kişisel Bilgilerin Korunması Kanunu’na uygun bir şekilde sesli çağırma sistemini sizler de uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha düzenli ve etkin bir numune alım noktaları oluşturabilirsiniz.

Portör ve Pnömatik Sistemleri

Numune alımı yapıldıktan sonra hangi kullanıcının kime ve nereye numuneyi gönderdiği rahatlıkla takip edilebilir. Eğer taşıyıcı elden numune teslim alıyorsa veya pnömatik sistemlerle numune gönderimi yapılıyorsa buradaki süreçlerinizi rahatlıkla kayıt altına alabilir, bunların detaylı analizlerini ve istatistiklerini rapor hâlinde SarusLIS üzerinden alarak takip edebilirsiniz.

Numune Takip Sistemi

Numune hareketliliğinin fazla olduğu kurumlarda numune takibi yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Bu durumdan yola çıkarak belirli sürelerde numunenin gideceği yere geç kaldığını hızlıca bildiren bir sistem sunuyoruz.

Otomatik Onay Destek Sistemi

Uzmanlarımız tarafından belirlenmiş algoritmalarla kurguladığımız sistemimiz sayesinde tüm seviyelerde otomatik onay destek sistemini devreye alarak kurgularınızı SarusLIS üzerinden otomatik olarak yapabilirsiniz.

Kan Bankası

Tüm donör ve hasta kan süreçlerinizi detaylandırılmış ve otokontrollü sistemimiz sayesinde HIMMS sürecine uygun bir şekilde güvenle yürütebilirsiniz.